دکتر غلامعلى افروز، استاد ممتاز روانشناسی دانشگاه تهران درباره فرا رسیدن نهم اردیبهشت روز روانشناس از نظر سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران در یادداشتی در کانال خود نوشت:

هوالعزیز
سلام بر همه روان شناسان بصیر و مشاوران فهیم

نهم اردیبهشت ماه، روز تصویب قانون سازمان نظام روان شناسی و مشاوره که از بدو تأسیس سازمان توسط اولین شورای مرکزی سازمان به عنوان “روز روان شناس” نامیده شد بر شما مبارک باد.

این روز برای همه ما روز ارزشمند و ماندگاری است، در این روز مبارک، عموماً شاهد تجلی و تبلور دو نگاه و اندیشه متعالی می باشیم. نگاه اول، بهره مند شدن از این رخداد خجسته برای ارج نهادن به خدمات ارزشمند همه روان شناسان و مشاوران، تقدیر از همه کسانی که مستقیم و غیرمستقیم برای تصویب قانون سازمان در مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان تلاش نمودند و متعاقب آن برای تشکر از آنانی که در تأسیس و سامان بخشی و مدیریت سازمان نوپای روان شناسی و مشاوره زحمت کشیدند و زحمت می کشند.

همچنین با اغتنام از این فرصت، سپاس بی شائبه خود را تقدیم اساتید پیشکسوت و همه استادان و همکاران روان شناس و مشاور نماییم. نگاه و اندیشه دوم در این روز پر برکت، خودسنجی و خودارزیابی علمی و حرفه ای است، ارزیابی صادقانه کارنامه علمی و حرفه ای خود در یک سال گذشته از بیشترین اهمیت برخوردار است.

در سالی که گذشت، به چه میزان بر دانش تخصصی و تجارب حرفه ای خویشتن خویش افزودم؟ آیا در شرایط و موقعیت های متفاوت توانستم به منشور اخلاقی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره متعهد و وفادار باشم؟
در رعایت حقوق مراجعان، تکریم ایشان، ارایه خدمات بایسته و شایسته حرفه ای و مقید بودن به تعرفه مصوب سازمان چقدر موفق بودم؟
بدون تردید، چنین ارزیابی صادقانه حرفه ای در بستر ارزشهای اخلاقی از قابلیت ها و عملکردهای شخصی با اندیشه مصون بودن از کاستی ها و لغزش های احتمالی، تلاش برای اعتلای قابلیت ها، تقویت توانمندی ها و تعهدات حرفه ای، زمینه اقتدار ملی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور را بیشتر فراهم می آورد. چرا که اقتدار هرچه بیشتر سازمان نظام روان شناسی و مشاوره در سطوح ملی و بین المللی در گرو توان و تعهدات اخلاقی و حرفه ای همه ما روان شناسان و مشاوران است.
از خالق مهربان، سلامت، دل آرامی و توفیقات روزافزون همه همکاران ارجمند، روان شناسان و مشاوران متعهد را مسألت می نمایم.

خدا یارتان افروز

  • کارگاه آنلاین طرحواره درمانی

    جهت مشاهده کلاس آموزش کلیک نمائید وبینار طرحواره درمانی مطالب مشابه پیشنهادی برنامه برگزار…
  • آموزش های آنلاین

    آموزش های آنلاین یک سمینار آنلاین است که تحت وب برگزار می گردد و شرکت کنندگان می توانند بد…
  • جذب نیروی متخصص در مرکز مشاوره احیا

    قابل توجه اساتید،اعضای هیئت علمی و متخصصین مجرب حوزه روانشناسی و مشاوره مرکز خدمات روانشنا…

بررسی

جذب نیروی متخصص در مرکز مشاوره احیا

قابل توجه اساتید،اعضای هیئت علمی و متخصصین مجرب حوزه روانشناسی و مشاوره مرکز خدمات روانشنا…